Wyrównane starcia młodzików i juniorów

Napisane przez

Dopiero w końcówkach młodzicy i juniorzy PGE Turowa Zgorzelec musieli uznawać wyższość swoich rywali po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach. 

Dla młodzików PGE Turowa, którzy ulegli WKK Wrocław 74:77, była to dopiero pierwsza porażka w bieżącym sezonie po imponującej serii 10 triumfów z rzędu. Co ciekawe pierwszy pojedynek między obiema drużynami również zakończyć się różnicą 3 ”oczek”, ale na korzyść czarno-zielonych.

- To był fajny, ciekawy, wyrównany mecz. Walka toczyła się kosz za kosz, nam zabrakło trochę szczęścia - przyznaje Dariusz Tomasik, trener młodzików PGE Turowa Zgorzelec.

W pełnym emocji rewanżu znakomicie grał przede wszystkim Maciej Zabłocki, który aż 18 ze swoich 22 punktów zdobył celnymi rzutami z dystansu. Świetnie prezentował się również Patryk Sulewski, autor 21 punktów i 3 trafień z obwodu, który w decydujących minutach doznał niestety groźnie wyglądającego urazu.

- Na 3 minuty przed końcem meczu Patryk upadł na nadgarstek i mocno go zbił. Teraz można gdybać, co by się wydarzało, gdyby grał. Różnie mogło być - dodaje trener Tomasik.

27

Równie wielkie emocje i nerwy towarzyszyły kibicom w PGE Turów Arenie podczas starcia juniorów. Podopieczni trener Tomasza Zabłockiego do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo z liderem SKM Zastalem I Zielona Góra.

- Graliśmy z bardzo silnym zespołem, który zajmuje w lidze pierwsze miejsce. W Zielonej Górze przegraliśmy bardzo wysoko, a na własnym parkiecie prowadziliśmy przez większość czasu i dopiero w końcówce zabrakło nam sił - komentuje trener Zabłocki.

- Jestem dumny, ponieważ rozegraliśmy z rocznikiem starszym od nas jeden z najlepszych meczów w sezonie. Chłopcy walczyli od samego początku do końca i nie poddawali się. To w starciu z takim przeciwnikiem bardzo mi się podobało. Na pewno taka gra zaprocentuje w przyszłym sezonie - dodaje optymistycznie szkoleniowiec zgorzeleckich juniorów.

Młodzicy: PGE Turów Zgorzelec - WKK Wrocław 74:77 (15:14, 22:26, 17:17, 20:20)

PGE Turów: Maciej Zabłocki 22, Patryk Sulewski 21, Jacek Bukiel 11, Mikhail Petushkov 6, Dawid Stępień 6, Maksymilian Franczuk 4, Paweł Kotliński 2, Aleksander Tarnarzewski 2, Patryk Liniewicz 0, Jakub Poniński 0, Igor Skowroński 0, Kacper Wojtuś 0.

Juniorzy: PGE Turów Zgorzelec - SKM Zastal I Zielona Góra 80:81 (19:13, 19:23, 20:24, 22:21)

PGE Turów: Sebastian Wielgus 18, Wojciech Bekacz 17, Wojciech Brzoza 15, Jakub Lewandowski 14, Michał Piasecki 6, Mateusz Gałkowski 5, Tomasz Zubrzycki 4, Piotr Kowalski 1, Michał Minkiewicz 0, Paweł Procyszyn 0, Tomasz Więcek 0.

06.12.2017

Wyrównane starcia młodzików i juniorów

Dopiero w końcówkach młodzicy i juniorzy PGE Turowa Zgorzelec musieli uznawać wyższość swoich rywali po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach.

09.11.2017

Stępień i Zabłocki w kadrze Dolnego…

Młodzicy PGE Turowa, Dawid Stępień i Maciej Zabłocki, otrzymali powołanie do kadry Dolnego Śląska na półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w…

08.11.2017

Zimowisko sportowe z PGE Turowem!

Rozpoczęły się zapisy na zimowisko sportowe z PGE Turowem Zgorzelec, które odbędzie się w Bardzie od 14 do 21 stycznia!…

07.11.2017

Młodzicy nadal nie do zatrzymania

Pogrom Gimbasketu i miłe spotkanie z trenerem Arkadiuszem Rusinem - ponownie wyjazd do Wrocławia był bardzo udany dla młodzików PGE…

06.11.2017

Najmłodsi poszli za ciosem

4:0 - takim bilansem na początku sezonu może pochwalić się zespół PGE Turowa do lat 13. prowadzony przez trenera Tomasza…