Pierwsze miejsce juniorów w Goerlitz!

Napisane przez

Juniorzy PGE Turowa Zgorzelec, pokonując dwie seniorskie drużyny, zajęli pierwsze miejsce w turnieju KommWohnen Cup 2017 w Goerlitz!

Triumf juniorów PGE Turowa Zgorzelec w Goerlitz był dla wszystkich nie lada niespodzianką. Czarno-zieloni byli bowiem najmłodszą drużyną biorącą udział w KommWohnen Cup.

- Jadąc na ten turniej, nie miałem w myślach tego, by go wygrać, ale przede wszystkim to, żeby chłopcy zagrali ze starszymi od siebie zawodnikami, ponieważ od nich na pewno nauczą się więcej niż od słabszych drużyn w swojej kategorii wiekowej – przyznaje Tomasz Zabłocki, trener juniorów PGE Turowa Zgorzelec.

Po meczu z gospodarzami, drużyną Görlitzer BC Squirrels, wygranym przez zgorzelczan 71:67, jeszcze większych emocji dostarczyło starcie z BC Ottendorf Okrilla. Dzięki dystansowym trafieniom Wojciecha Bekacza oraz penetracjom Sebastiana Wielgusa, czarno-zieloni pokonali po dogrwyce BC Ottendorf Okrilla 83:81.

- Byłem ogromnie zadowolony z naszej gry przede wszystkim w drugim meczu w którym rywalizowaliśmy z bardzo mocnym zespołem. Przegrywaliśmy już różnicą 13 punktów, ale doprowadziliśmy do dogrywki w której moi podopieczni pokazali klasę i wygrali ten mecz – dodaje zadowolony i dumny Tomasz Zabłocki.

KommWohnen Cup 2017:

  • Görlitzer BC Squirrels - PGE Turów Zgorzelec 67:71
  • BC Ottendorf Okrilla – PGE Turów Zgorzelec 81:83
06.12.2017

Wyrównane starcia młodzików i juniorów

Dopiero w końcówkach młodzicy i juniorzy PGE Turowa Zgorzelec musieli uznawać wyższość swoich rywali po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach.

09.11.2017

Stępień i Zabłocki w kadrze Dolnego…

Młodzicy PGE Turowa, Dawid Stępień i Maciej Zabłocki, otrzymali powołanie do kadry Dolnego Śląska na półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w…

08.11.2017

Zimowisko sportowe z PGE Turowem!

Rozpoczęły się zapisy na zimowisko sportowe z PGE Turowem Zgorzelec, które odbędzie się w Bardzie od 14 do 21 stycznia!…

07.11.2017

Młodzicy nadal nie do zatrzymania

Pogrom Gimbasketu i miłe spotkanie z trenerem Arkadiuszem Rusinem - ponownie wyjazd do Wrocławia był bardzo udany dla młodzików PGE…

06.11.2017

Najmłodsi poszli za ciosem

4:0 - takim bilansem na początku sezonu może pochwalić się zespół PGE Turowa do lat 13. prowadzony przez trenera Tomasza…