Pierwsze miejsce juniorów w Goerlitz!

Napisane przez

Juniorzy PGE Turowa Zgorzelec, pokonując dwie seniorskie drużyny, zajęli pierwsze miejsce w turnieju KommWohnen Cup 2017 w Goerlitz!

Triumf juniorów PGE Turowa Zgorzelec w Goerlitz był dla wszystkich nie lada niespodzianką. Czarno-zieloni byli bowiem najmłodszą drużyną biorącą udział w KommWohnen Cup.

- Jadąc na ten turniej, nie miałem w myślach tego, by go wygrać, ale przede wszystkim to, żeby chłopcy zagrali ze starszymi od siebie zawodnikami, ponieważ od nich na pewno nauczą się więcej niż od słabszych drużyn w swojej kategorii wiekowej – przyznaje Tomasz Zabłocki, trener juniorów PGE Turowa Zgorzelec.

Po meczu z gospodarzami, drużyną Görlitzer BC Squirrels, wygranym przez zgorzelczan 71:67, jeszcze większych emocji dostarczyło starcie z BC Ottendorf Okrilla. Dzięki dystansowym trafieniom Wojciecha Bekacza oraz penetracjom Sebastiana Wielgusa, czarno-zieloni pokonali po dogrwyce BC Ottendorf Okrilla 83:81.

- Byłem ogromnie zadowolony z naszej gry przede wszystkim w drugim meczu w którym rywalizowaliśmy z bardzo mocnym zespołem. Przegrywaliśmy już różnicą 13 punktów, ale doprowadziliśmy do dogrywki w której moi podopieczni pokazali klasę i wygrali ten mecz – dodaje zadowolony i dumny Tomasz Zabłocki.

KommWohnen Cup 2017:

  • Görlitzer BC Squirrels - PGE Turów Zgorzelec 67:71
  • BC Ottendorf Okrilla – PGE Turów Zgorzelec 81:83
13.09.2017

II Turniej im. Jacka Bukiela za…

Już po raz drugi w Zgorzelcu odbył się Turniej im. Jacka Bukiela.

13.09.2017

Pierwsze miejsce juniorów w Goerlitz!

Juniorzy PGE Turowa Zgorzelec, pokonując dwie seniorskie drużyny, zajęli pierwsze miejsce w turnieju KommWohnen Cup 2017 w Goerlitz!

07.09.2017

II Turniej im. Jacka Bukiela już…

W najbliższą sobotę i niedzielę kadeci PGE Turowa wezmą udział w II Turnieju im. Jacka Bukiela w Zgorzelcu.

07.09.2017

Udany wyjazd do Decina. Teraz turniej…

Dzięki współpracy PGE Turowa Zgorzelec z BK Armex Decin kadeci i juniorzy obu klubów zmierzyli się ze sobą w meczach…

05.09.2017

Rozpoczęły się treningi dla dzieci i…

Rozpoczęły się już treningi dla dzieci i młodzieży w nowym sezonie!