czwartek, 07 wrzesień 2017 14:19

Udany wyjazd do Decina. Teraz turniej w Goerlitz

Napisane przez

Dzięki współpracy PGE Turowa Zgorzelec z BK Armex Decin kadeci i juniorzy obu klubów zmierzyli się ze sobą w meczach sparingowych. W najbliższą niedzielę czarno-zieloni wezmą również udział w turnieju w Goerlitz.

Wyjazd do Decina był jednym z głównych punktów okresu przygotowawczego dla kadetów i juniorów PGE Turowa Zgorzelec. Dzięki współpracy obu klubów zgorzelczanie mieli okazję rozegrać łącznie trzy mecze sparingowe w Czechach. Dla czarno-zielonych było to ciekawe i bardzo ważne doświadczenie przed inauguracją zmagań ligowych. Pojedynki międzynarodowe nie są bowiem codziennością w rozgrywkach młodzieżowych.

- Zespół młodzików pierwszy mecz zagrał przeciwko rocznikowi 2002. Przegraliśmy 43:73, chłopcy totalnie sią spalili i wystraszyli, ale będzie to dla nich nauka na przyszłość. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się natomiast z rówieśnikami, czyli z rocznikiem 2003. Wygraliśmy pewnie 87:36 - relacjonuje trener Artur Ziemba.

W warunkach meczowych po raz kolejny w trakcie okresu przygotowawczego miał okazję sprawdzić się również zespół juniorów. Podopieczni trenera Tomasza Zabłockiego, pomimo słabego początku meczu (pierwsza kwarta przegrana 12:25), w kolejnych odsłonach przejęli inicjatywę i pewnie pokonali gospodarzy 79:68.

Wszystko wskazuje na to, że udanie zainaugurowana współpraca zespołów młodzieżowych PGE Turowa oraz BK Armex Decin, będzie w przyszłości kontynuowana. Czesi już wyrazili chęć przyjazdu do Zgorzelca za rok i rozegrania meczów sparingowych w PGE Turów Arenie.

Co ciekawe dla juniorów PGE Turowa to nie koniec zmagań na arenie międzynarodowej podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Już w niedzielę 10 września czarno-zieloni wezmą udział w KommWohnen Cup 2017, gdzie zmierzą się z drużynami Görlitzer BC Squirrels (godz. 9.00) oraz BC Ottendorf Okrilla (godz. 10.30). Turniej zostanie rozegrany w Jahnsporthalle, która mieści się przy ul. Kummerau 6 w Goerlitz. Wstęp bezpłatny.

06.12.2017

Wyrównane starcia młodzików i juniorów

Dopiero w końcówkach młodzicy i juniorzy PGE Turowa Zgorzelec musieli uznawać wyższość swoich rywali po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach.

09.11.2017

Stępień i Zabłocki w kadrze Dolnego…

Młodzicy PGE Turowa, Dawid Stępień i Maciej Zabłocki, otrzymali powołanie do kadry Dolnego Śląska na półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w…

08.11.2017

Zimowisko sportowe z PGE Turowem!

Rozpoczęły się zapisy na zimowisko sportowe z PGE Turowem Zgorzelec, które odbędzie się w Bardzie od 14 do 21 stycznia!…

07.11.2017

Młodzicy nadal nie do zatrzymania

Pogrom Gimbasketu i miłe spotkanie z trenerem Arkadiuszem Rusinem - ponownie wyjazd do Wrocławia był bardzo udany dla młodzików PGE…

06.11.2017

Najmłodsi poszli za ciosem

4:0 - takim bilansem na początku sezonu może pochwalić się zespół PGE Turowa do lat 13. prowadzony przez trenera Tomasza…