czwartek, 07 wrzesień 2017 14:19

Udany wyjazd do Decina. Teraz turniej w Goerlitz

Napisane przez

Dzięki współpracy PGE Turowa Zgorzelec z BK Armex Decin kadeci i juniorzy obu klubów zmierzyli się ze sobą w meczach sparingowych. W najbliższą niedzielę czarno-zieloni wezmą również udział w turnieju w Goerlitz.

Wyjazd do Decina był jednym z głównych punktów okresu przygotowawczego dla kadetów i juniorów PGE Turowa Zgorzelec. Dzięki współpracy obu klubów zgorzelczanie mieli okazję rozegrać łącznie trzy mecze sparingowe w Czechach. Dla czarno-zielonych było to ciekawe i bardzo ważne doświadczenie przed inauguracją zmagań ligowych. Pojedynki międzynarodowe nie są bowiem codziennością w rozgrywkach młodzieżowych.

- Zespół młodzików pierwszy mecz zagrał przeciwko rocznikowi 2002. Przegraliśmy 43:73, chłopcy totalnie sią spalili i wystraszyli, ale będzie to dla nich nauka na przyszłość. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się natomiast z rówieśnikami, czyli z rocznikiem 2003. Wygraliśmy pewnie 87:36 - relacjonuje trener Artur Ziemba.

W warunkach meczowych po raz kolejny w trakcie okresu przygotowawczego miał okazję sprawdzić się również zespół juniorów. Podopieczni trenera Tomasza Zabłockiego, pomimo słabego początku meczu (pierwsza kwarta przegrana 12:25), w kolejnych odsłonach przejęli inicjatywę i pewnie pokonali gospodarzy 79:68.

Wszystko wskazuje na to, że udanie zainaugurowana współpraca zespołów młodzieżowych PGE Turowa oraz BK Armex Decin, będzie w przyszłości kontynuowana. Czesi już wyrazili chęć przyjazdu do Zgorzelca za rok i rozegrania meczów sparingowych w PGE Turów Arenie.

Co ciekawe dla juniorów PGE Turowa to nie koniec zmagań na arenie międzynarodowej podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Już w niedzielę 10 września czarno-zieloni wezmą udział w KommWohnen Cup 2017, gdzie zmierzą się z drużynami Görlitzer BC Squirrels (godz. 9.00) oraz BC Ottendorf Okrilla (godz. 10.30). Turniej zostanie rozegrany w Jahnsporthalle, która mieści się przy ul. Kummerau 6 w Goerlitz. Wstęp bezpłatny.

13.09.2017

II Turniej im. Jacka Bukiela za…

Już po raz drugi w Zgorzelcu odbył się Turniej im. Jacka Bukiela.

13.09.2017

Pierwsze miejsce juniorów w Goerlitz!

Juniorzy PGE Turowa Zgorzelec, pokonując dwie seniorskie drużyny, zajęli pierwsze miejsce w turnieju KommWohnen Cup 2017 w Goerlitz!

07.09.2017

II Turniej im. Jacka Bukiela już…

W najbliższą sobotę i niedzielę kadeci PGE Turowa wezmą udział w II Turnieju im. Jacka Bukiela w Zgorzelcu.

07.09.2017

Udany wyjazd do Decina. Teraz turniej…

Dzięki współpracy PGE Turowa Zgorzelec z BK Armex Decin kadeci i juniorzy obu klubów zmierzyli się ze sobą w meczach…

05.09.2017

Rozpoczęły się treningi dla dzieci i…

Rozpoczęły się już treningi dla dzieci i młodzieży w nowym sezonie!